به فروشگاه ما خوش آمدید ، پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما هستیم .

پمپ بنزین رنو مگان اصلی

قلب سیستم سوخت رسانی خودرو، پمپ بنزین آن است، این وسیله وظیفه دارد بنزین را از باک به ریل سوخت پمپ کند. فشار پمپ بنزین باید بیشتر از نیاز حالت عادی موتور باشد تا در زمان هایی که موتور به سوخت بیشتری نیاز دارد دچار کمبود سوخت نشود. در اینجا قصد داریم شما را با کارکرد پمپ بنزین مگان اصلی، عیب یابی و تعویض آن آشنا کنیم.

 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740

هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد.

                   

ادامه مطلبShow less
4,480,000 تومان بدون مالیات
آخرین موجودی 4 قلم
مرجع:
meg26
دوست داشتن28
نام تجاری:
توضیحات

پمپ بنزین خودرو چیست و چه وظیفه ای دارد؟

 

پمپ بنزین یکی از قطعات مهم و حیاتی خودرو می باشد. وظیفه ی پمپ بنزین رساندن سوخت به موتور خودرو است که این عمل با پمپاژ بنزین و هدایت آن به سمت اتومبیل صورت می گیرد. محل نصب پمپ بنزین مگان در باک خودرو است تا صدای کارکرد این قطعه از طریق قرار گیری در باک کمتر شود.

پمپ بنزین باید بنزین خودرو را با فشاری بین 6-4 بار به سمت موتور خودرو هدایت کند و در صورت کمتر بودن از این مقدار، بنزین به خوبی به محفظه احتراق نمیرسد و خودرو خاموش می شود. اما اگر فشار بیشتر از مقدار گفته شده باشد، عملکرد فشار شکن ها در مسیر جریان بنزین تحلیل می روند و همچنین به قطعات دیگر نیز آسیب وارد می شود.

هنگامی که پشت خودروی خود می نشینید، اگر سوئیچ را باز کنید اما خودرو را استارت نزنید، در همان یک الی دو ثانیه اول پس از باز کردن سوئیچ، صدای به کار افتادن پمپ بنزین مگان 2000 را می توانید بشنوید. این عمل که قبل از استارت زدن انجام می شود، موجب می شود تا پمپ بنزین ، سوخت را به ورودی محفظه احتراق برساند تا در زمان استارت زدن، خودرو سریعا روشن شود.

یکی از روش های ساده تست کار کردن یا خرابی پمپ بنزین گوش دادن به همین صدا در هنگام باز کردن سوئیچ می باشد. عدم شنیدن صدا از پمپ بنزین، می تواند معنی از کار افتادن آن را داشته باشد. معمولا به سبب جلوگیری از وارد آمدن خسارت به پمپ بنزین، در مسیر جریان الکتریکی از باتری به پمپ، یک فیوز قرار می گیرد تا در صورت نوسانات برق، این فیوز مانع از سوختن پمپ بنزین شود.

 

 

نحوه کار پمپ بنزین مگان 

 

به یاد داشته باشید که اگر بعد از باز کردن سوئیچ صدایی از پمپ بنزین شنیده نشود می‌تواند نشانه‌ از کار افتادن آن باشد. در مسیر باتری به پمپ یک فیوز تعبیه شده تا در صورت وجود نوسانات برقی مانع از سوختن پمپ بنزین خودرو شود.

فیلتر سوخت

رگولاتور فشار

صفحه تکیه گاه

لوله برگشت سوخت

لوله خروجی سوخت

لوله برگشت سوخت از رگولاتور

کانکتور (سوکت جریان برق)

شیلنگ لوله برگشتی

شیلنگ لوله خروجی

درجه داخل باک سوخت (گیج سوخت)

فنر

 

دلایل از کار افتادن پمپ بنزین مگان 

 

اگر پمپ بنزین خودرو زیاد کار کند، بیش از حد داغ می شود، که موجب پایین رفتن سطح بنزین در باک خودرو می گردد. و در نهایت به علت کم بودن بنزین و عدم تماس پمپ با بنزین، این قطعه داغ می شود و از کار می افتد. پس می توان گفت از دلایل از کار افتادن پمپ بنزین، سوختن این قطعه است. در صورت سوختن پمپ بنزین خودرو مگان خاموش می شود و تا زمانی که آن را تعویض نکنید، روشن نمی شود.

دقت نمایید، قبل از اینکه اقدام به تعویض پمپ بنزین خود کنید، حتما فیوز پمپ را بازدید کنید تا در صورت خرابی این قطعه، اول آن را تعویض نمایید که هزینه ای بسیار پایین تر از پمپ بنزین دارد. در واقع از دلایل دیگری است که پمپ بنزین را از کار می اندازد. فیوز پمپ در جعبه فیوز خودرو قرار دارد.

سوخت نامرغوب و یا سوخت حاوی آلودگی موجب از کار افتادن و سوختن پمپ بنزین می شود. اگر سطح سوخت خودرو کمتر از میزان استاندارد شود، پمپ بنزین آلودگی های ته نشین شده را به سمت خود هدایت می کند، که این خود موجب فشار زیاد در پمپ بنزین می شود و در نهایت منجر به سوختن پمپ بنزین می شود.

علائمی که نشان می دهد پمپ بنزین شما خراب است

1- روشن نشدن خودرو

اولین و مهمترین نشانه ای که به شما نشان می دهد پمپ بنزین خودروی شما خراب شده، روشن نشدن ماشین است. اگر چه روشن نشدن ماشین، دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد، اما کمبود سوخت یکی از رایج ترین مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت نرسیدن سوخت لازم به موتور توسط پمپ بنزین، ماشین روشن نمی شود.

2- پرش خودرو

اگر خودرو شما بعد از روشن شدن در زمان حرکت با پرش مواجه شد، به احتمال زیاد موتور خودرو، سوخت کافی دریافت نکرده است. که می تواند نشان از پمپ سوخت خراب شده باشد.

3- سخت حرکت کردن خودرو با سنگین شدن

اگر خودرو شما سنگین باشد اما مشاهده کنید که رانندگی کردن برای شما سخت است، این امکان وجود دارد که پمپ بنزین خودرو درست نتوانسته است سوخت مناسب را به موتور خودرو برساند.

4- شتاب بیش از اندازه خودرو

اگر میزان سوخت رسانی به موتور خودرو به درستی انجام نشود، ورودی سوخت موتور ممکن است بیش از حد افزایش یابد و خودرو هنگام رانندگی شتاب غیر متعادلی داشته باشد.

5- افزایش مصرف سوخت در خودرو

اگر متوجه شوید که خودرو شما به طور ناگهانی سوخت زیادی مصرف می کند، می تواند از پمپ بنزین آسیب دیده باشد.

6- فزایش دمای موتور خودرو

در صورت نرسیدن سوخت به موتور توسط پمپ بنزین، به موتور بیش از حد فشار وارد شده و موجب افزایش نامنظم دما می گردد.

7- شنیده شدن صدای بلند از باک خودرو

پمپ بنزین خودرو صدای آرامی دارد. شنیده شدن صداهای بلند از باک خودرو می‌تواند نشان از خرابی پمپ بنزین باشد.

8- اشکال در روشن شدن یا روشن نشدن خودرو

پمپ بنزین آسیب دیده باعث می شود که خودرو به درستی روشن نشود و یا در روشن شدن خودرو اختلال وارد شود به طوری که نیاز است سوئیچ را چند بار باز و بسته نمایید.روشن نشدن خودرو می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، سوختن پمپ بنزین یکی از این دلایل است. وقتی پمپ نتواند سوخت را به موتور خودرو برساند، خودرو روشن نمی‌شود.

 

راه های پیشگیری از آسیب دیدن پمپ بنزین


رانندگی با مقدار سوخت کم موجب داغ شدن پمپ بنزین و خراب شدن آن می شود، در نتیجه هزینه های بیش تری از به موقع بنزین زدن برای شما به همراه دارد. پمپ بنزین خودرو دارای فیلتر می باشد که رانندگی با بنزین کم موجب کثیف شدن این قطعه در مدت زمان کوتاه می شود و هنگامی که رسوبات و ناخالصی سوخت به کف باک می روند، فیلتر را به سرعت مسدود می کنند. پس می توان گفت از دیگر علت های خرابی پمپ بنزین گرفتگی صافی بنزین یا همان فیلتر بنزین می باشد. زیرا موجب فشار بر پمپ بنزین می شودو همچنین از عمر مفید آن می کاهد.

کار کرد توصیه شده برای صافی پمپ بنزین در اتومبیل های مختلف بین 10 تا 20 هزار کیلومتر است اما متاسفانه نمیتوان زمان دقیقی را برای تعویض فیلتر بنزین مشخص کرد. زیرا ممکن است بعد از هر بار سوختگیری، حجم زیادی از جرم ها و ذرات معلق در مخزن جایگاه سوخت وارد باک خودرو شود و یا به دلیل تمیز بودن بنزین جایگاه ها، صافی بنزین بیش از پنجاه هزار کیلومتر نیز تمیز بماند.

 

برای پیشگیری از سوختن پمپ بنزین چه باید کرد؟ 

زمان مشخصی برای تعویض پمپ سوخت وجود ندارد. این قطعه کاربردی به گونه‌ای طراحی شده که مدت طولانی کار کند. پمپ بنزین یک فیلتر دارد که رانندگی با بنزین کم سبب کثیف و مسدود شدن این قطعه می‌شود. بنابراین جهت پیشگیری از مسدود شدن فیلتر سوخت بهتر است که همیشه بنزین موجود در باک بیشتر از یک چهارم باشد.

با این سه نکته از پمپ سوخت محافظت کنید

  •          صافی بنزین را در سرویس‌های دوره‌ای تعویض کنید
  •          از به کار بردن مواد شیمیایی برای تمیزکردن موتور پرهیز نمایید
  •          سطح بنزین را پر یا نیمه پر نگه دارید.

 

 

اگر جز افرادی هستید که به دنبال خرید پمپ بنزین مگان 2000 اصلی با قیمت به صرفه می‌باشید از جی خودرو خرید کنید. با خرید از فروشگاه ما امکان مرجوع کردن قطعه در صورت اصلی نبودن آن تا 7 روز پس از خریدتان وجود دارد.

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
meg26

مشخصات

برند خودرو
رنو
مدل خودرو
مگان
شماره فنی
8200689362
توضیحات
پمپ بنزین اصلی مگان
کشور سازنده
فرانسه
گارانتی
گارانتی اصالت کالا
16 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:
شرمنده موجود نیستناموجود
385,000 تومان
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار می باشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش می رساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
598,000 تومان
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد.  
470,000 تومان
قیمت به ازای 4 عدد برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740.  هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت...
شرمنده موجود نیستناموجود
985,000 تومان
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
755,000 تومان
برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
شرمنده موجود نیستناموجود
318,000 تومان
(1)
لطفاً برای انتخاب رنگ، به تعمیر کار مربوطه مراجعه نمایید و به رنگ سوگت توجه کنید.  برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو...
2,400,000 تومان
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
350,000 تومان
 در هنگام نصب قطعات جدید، دقت کنید که منجیدها به‌درستی در جای خود قرار گیرند. همچنین هنگام خرید منجید اگزوز مگان، نوع مرغوب آن را انتخاب کنید. برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه...
شرمنده موجود نیستناموجود
110,000 تومان
قاب بدون ریموت  برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت...
شرمنده موجود نیستناموجود
300,000 تومان
برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
3,500,000 تومان
 موتور بخاری مگان اصل، ساخت کشور فرانسه است که معتبرترین برندهای فرانسوی آن را تولید می‌کنند. به همین دلیل از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند برای مدت طولانی و بدون کوچکترین مشکل، وظیفه خود را انجام دهد. موتور...
7,000,000 تومان
(1)
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
105,000 تومان
32 ولت 30 آمپر  برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت...
شرمنده موجود نیستناموجود
176,000 تومان
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد.
2,200,000 تومان
(1)
 برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با تضمین اصالت کالا این قطعه را به فروش میرساند، و 7 روز ضمانت بازگشت دارد....
شرمنده موجود نیستناموجود
3,985,000 تومان
برای تماس بر روی شماره زیر کلیک کنید : 02133962740 برای خرید این محصول حتماً از مکانیک مربوطه جهت انتخاب درست تعداد فیش سوال شود. هشدار : این قطعه دارای مدل های تقلبی بسیاری در بازار میباشد؛ فروشگاه گرند خودرو با...
نظرات
بدون نظر

نظرات خود رابیان کنید و کد تخفیف بگیرید

  • ارزش خرید نسبت به قیمت:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

ورود/ثبت نام

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم